Finansu apskaita

Kiekviena įmonė turėtų labai didelį dėmesį skirti apskaitai ir visų finansinių duomenų tvarkymui. Visi įrašai, susiję su mokesčiais, atlyginimų mokėjimu, darbo apskaita, patirtomis išlaidomis, gautomis pajamomis, įsigytu turtu ir jo nusidėvėjimu turėtų būti tinkamai apskaityti, išsaugoti ir įvertinti. Mažoms įmonėms pasirūpinti visais šiais klausimais gali būti pernelyg sudėtinga – trūksta patirties, žinių ir laiko.

Tačiau dėl šių galimų nepatogumų jokiu būdu nereikėtų atsisakyti savo turimos verslo idėjos įgyvendinimo. Viskas priklauso nuo to, kokius sprendimus priimsite. Visuomet galima rasti pranašesnių metodų, kurie galėtų padėti palengvinti daugelį svarbių procesų. Šiuo atveju labai puikiai pasitarnauja finansų apskaita, kurią siūlo buhalterinių paslaugų bendrovės.

Žinoma, galite būti susidarę klaidingą nuomonę ir galvoti, kad tokios paslaugos jūsų verslui atsieis labai brangiai. Tačiau jei atidžiau pasidomėtumėte buhalterinių paslaugų rinka ir šių paslaugų teikėjų pasiūla, labai greitai suprastumėte, kad viskas yra kur kas paprasčiau. Bene kiekviena buhalterinę apskaitą ir kitas panašias paslaugas teikianti bendrovė skirtingo dydžio verslo subjektams taiko labai skirtingo dydžio įkainius.

Pavyzdžiui, jei neseniai įsteigėte savo įmonę ir joje šiuo metu dirba vos du darbuotojai, galite neabejoti, kad buhalterinių paslaugų mėnesinė kaina bus gerokai mažesnė nei toms bendrovėms, kurios įdarbinusios ne vieną dešimtį darbuotojų, o jų mėnesinė apyvarta siekia ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

Tai reiškia, kad plečiantis verslui – proporcingai didėja ir buhalterinei apskaitai tenkančios išlaidos. Tačiau tai neturi jokios neigiamos įtakos jūsų verslo plėtrai. Visiškai natūralu, kad kuo didesnė įmonės apyvarta, tuo daugiau buhalterinių užduočių reiki įgyvendinti. Tačiau didelė apyvarta įprastai tiesiogiai susijusi ir su didesnėmis pajamomis, todėl tai nesudaro jokių nepatogumų mokant už buhalterines paslaugas.

Ką jau kalbėti apie tai, kad profesionali buhalterinė apskaita, kurią teikia šios srities specialistai, yra kur kas pigesnis pasirinkimas nei kelių buhalterių įdarbinimas savo įmonėje. Visų pirma, įdarbintiems buhalteriniams gali nebūti tiek daug darbo, kad visa darbo diena būtų praleidžiama produktyviai. O visų antra – tuomet reikėtų mokėti ne tik pakankamai didelį atlyginimą, tačiau ir mokesčius. Jau nekalbant apie buhalteriniai apskaitai reikiamos programinės įrangos įsigijimą. Taigi, nėra ko abejoti, kad buhalterinių paslaugų kaina yra mažesnė nei etatiniams darbuotojams tenkančios išlaidos.

LinkedIn