Be vandens neįsivaizduojame savo gyvenimo, tačiau, ką daryti, kai atsikraustome į naujus namus, kurie nėra prijungti prie bendros vandentiekio sistemos? Išeitys gali būti kelios: jungtis prie centralizuoto vandentiekio, kasti šulinį arba gręžti gręžinį. Sakysite, geriausia yra jungtis prie bendros vandentiekio sistemos, tačiau tai dažnai gali būti neįmanoma. Prisijungti nepavyks, jei šalia jos nėra, jei nėra atšakos ir pan. Šulinys ne visada yra patogus naudoti. Tokiu atveju lieka geriausias variantas – gręžti gręžinį ir montuoti vandens tiekimo sistemą.

Gręžinys – tai įrenginys gėlam geriamajam vandeniui išgauti iš požeminių vandeningų sluoksnių. Gręžiniui yra būtinas vandens siurblys, norint, kad vandens tiekimas būtų pastovus ir be trikdžių specialistai rekomenduoja rinktis vandens siurblį su pastovaus slėgio sistema. Taip pat vandens tiekimo sistemos sudėtyje yra filtras, dažniausiai plyšinis PVC filtras. Filtras turėtų būti plastmasinis, polivinilchlorido, vinilo, nes tai prailgina gręžinio amžių ir mažina geležies kiekį išgaunamame vandenyje. Gręžinio vamzdžiai taip pat turėtų būti pagaminti iš šių medžiagų.

Vandens tiekimo sistemai yra keliami tam tikri reikalavimai, pavyzdžiui, į vandens tiekimo sistemą negali patekti paviršinis vanduo, aplink filtrą turi būti bent 50 mm storio žvirgždo užpilas, gręžinys privalo turėti nuosėdų rezervuarą. Taip pat baigęs rengti gręžinį vykdytojas privalo pateikti gręžinio pasą su techniniais duomenimis ir vandens analizės rezultatais.

Vandens tiekimo sistemą taip pat sudaro ir kiti smulkesni elementai, kuriems yra keliami tam tikri reikalavimai ir montavimo taisyklės. Visų jų privaloma laikytis, o norint sužinoti daugiau informacijos, jos rasti galite čia: https://greziniai123.lt/vandens-greziniai/vandens-tiekimo-sistema/ . Taigi, vandens tiekimo sistema – puikus pasirinkimas, kai prisijungti prie centralizuotos vandentiekio sistemos yra neįmanoma, o kasti šulinį – neapsimoka.

LinkedIn