Baldų gamintojaiDvikovoje tarp gatavų baldų pardavėjų bei šių gamintojų pagal užsakymą, galima spėti, pergalę švenčia pastarieji. Praeityje tie laikai, kai žmonės gyveno standartiniuose butuose ir ieškojo standartinio apstatymo galimybių: šiandien turime galimybę rinktis baldus, priimtinus mūsų skoniui ir prieinamus finansiškai. Baldų gamintojai, ginkluoti įspūdingu įrankių arsenalu bei pasikaustę turtinga fantazija, gali išpildyti bet kokius pageidavimus, tačiau visų pirma klientas turi nuspręsti, kurį paslaugų teikėją rinktis. Konkurencija baldų gamybos rinkoje iš tiesų didelė: ieškant geriausiojo, pastangų prireiks.

Kokiais kanalais atrandami patikimi baldų gamintojai?

  • Pažįstamų rekomendacijos. Pamatę patrauklius baldus pas draugus, nebijokite šių pasiteirauti, kur baldai buvo įsigyti ar kieno rankomis pagaminti. Tai nereiškia, jog ketinate „beždžioniauti“ – talentingas gamintojas ne klonuoja, tačiau kuria individualius, klientų poreikius atitinkančius baldus. Renkantis  baldų gamintojus pagal pažįstamų rekomendacijas, galima ne tik detaliai apžiūrėti rezultatą, bet ir sužinoti, ar gamybos metu nekilo nesklandumų – atlikimo terminų nesilaikymas, netikėtas kainos šuolis, bendravimo problemos ir kita.
  • Internetas. Stambesnės, didesnę patirtį turinčios baldų gamybos firmos dažniausiai turi interneto svetaines, o smulkesnės „žuvelės“ klientų ieško talpindami skelbimus atitinkamos srities portaluose bei forumuose. Prisėdę prie interneto, jūs ne tik galite pamatyti pagamintų baldų nuotraukas – geriau pasiknaisioję, tikėtina, rasite ir klientų atsiliepimų apie atlikto darbo kokybę. Tik būkite budrūs ir mokėkite atskirti, kur pateikiama objektyvi nuomonė apie atliktą darbą, o kur – konkurentų melas ar asmeninių sąskaitų suvedinėjimas.

Kokiais kriterijais remiantis renkamiesi baldų gamintojai?

  • Atlikti darbai. Turi būti suteikta galimybė realiai pamatyti atlikti darbus ar bent šių nuotraukas.
  • Kaina. Kritiškai žiūrėkite į tokį gamintoją, kuris, paklaustas dėl konkretaus baldo pagaminimo kainos, yra linkęs išsisukinėti. Klientas turi būti supažindintas su kainos nustatymo kriterijais bei iš anksto žinoti orientacinę konkretaus baldo kainą.
  • Laikas. Tikriausiai ne vienam teko susidurti su situacija, kai baldo gamyba vilkinama ne dienomis, bet savaitėmis ar net mėnesiais(!). Jei jums itin aktualu darbo atlikimo terminas, šį klausimą aptarkite su gamintoju (galite net pasirašyti sutartį, šioje numatydami už pavėluotą baldo pagaminimą taikyti tam tikras finansines sankcijas).
  • Papildomos paslaugos. Baldus gaminantis asmuo turi turėti galimybę atvykti į jūsų namus atlikti matavimų, pats atvežti bei surinkti pagamintą baldą, o, klientui pageidaujant, pasiūlyti ir baldų projektavimo paslaugą ar bent duoti už tai atsakingo, patikimo asmens kontaktus.
  • Asmeninės savybės. Baldų pagal individualų užsakymą gamyba – procesas, kuriame dalyvauja tiek užsakovas, tiek paslaugos teikėjas, tad svarbu ne tik pastarojo profesionalumas, bet ir asmeninės savybės.