Kiekviena spalva gali turėti net keliasdešimt atspalvių, tad spalvų suderinimas interjere gali būti kur kas sunkesnis, nei pasirodė iš pradžių. Skirtingi tonai, per daug spalvų gali sukelti namuose ar ofise tikrą sumaištį. Kaip derinti sienų ir grindų spalvas, kad vyrautų harmonija, atrodytų skoningai, neperkrautai?

Visų pirma, reikėtų apsispręsti, kokį interjero stilių pasirinksite: skandinavišką, modernų, galbūt klasikinį. Tuomet rinktis spalvas, kurios tarpusavyje derėtų, tačiau nebūtų visiškai vienodos, identiškos. Grindys yra interjero pagrindas, jos turi skirtis ir nuo sienų spalvos,ir nuo baldų spalvos, kadangi kitu atveju viskas suvienodės ir taps nuobodu. Pavyzdžiui, jeigu renkatės balintus baldus, prie jų labai derės ąžuolo grindys. Dabar populiarūs šviesūs, baltai dažyti baldai, ypatingai klasikiniame interjere. Prie šio stiliaus dera riešutmedžio atspalvio grindys.

Sienos įprastai turi būti renkamos šviesesnės už grindis. Tačiau vieną sieną galime išskirti, nudažyti ar tapetuoti taip, kad ji trauktų žvilgsnį. Žinoma, viena siena gali būti kaip akcentas, tamsesnė, sutapti su grindų atspalviu. Tačiau jei visų sienų ir grindų spalva bus labai panaši, išeis toks šulinys. Be to, toks sprendimas vizualiai stipriai sumažins erdvę. Be to, spalvos turi nepaneigiamą emocinį poveikį, tad rinkdamiesi apsvarstykite, ar spalva bus graži ne tik pažiūrėti, bet ir nuolat gyventi jos apsuptyje. Taip pat svarbu pagalvoti, ar pasirinkta spalva tinkama zonai pagal jos paskirtį. Ir, žinoma, spalvą derėtų rinktis pagal savo charakterį, pomėgius ir stilių.

Duliuksa sienų dažai atveria plačias interjero dizaino galimybes. Dažai sienoms skiriasi blizgumu. Jei dažysite patalpas, kuriose vyksta intensyvesnis gyvenimas: virtuvė, koridorius ir pan., tuomet patartina rinktis blizgesnius dažus. Sienų dizainui patariama rinktis natūralias spalvas.

LinkedIn