Eteriniai aliejaiĮ savo kasdienybę įtraukti eterinius aliejus yra labai paprasta, tačiau visų svarbiausia, kad tai yra ir labai naudinga mūsų sveikatai bei psichologinei būsenai. Šiame straipsnyje pateikiame keletą būdų, kaip galėtų būti naudojami eteriniai aliejai. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas eterinis aliejus yra skirtingas ir pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl prieš naudojant vieną ar kitą aliejų, pasidomėkite, ką rekomenduoja aromaterapijos specialistai.

Elementarus (paprasčiausias) naudojimo būdas

Užlašinkite 3-4 eterinio aliejaus lašus ant rankos odos. Priglauskite odą prie nosies ir įkvėpkite. Be abejo, jei eterinį aliejų bandote pirmą kartą, pasitelkite tik vieną nedidelį jo lašelį. Tokiu atveju galėsite suprasti ar jūs nesate jam alergiški.

Kvėpavimas garais

Užvirinkite du puodelius vandens. Įpilkite virintą vandenį į dubenį ir įlašinkite į jį 3-7 lašus eterinio aliejaus. Įlašinkite mažiau lašų, jei naudojate eterinius aliejus, kurie galėtų įtakoti didesnį dirginimą (pvz., cinamono, eukaliptų, rozmarinų, pušų, čiobrelių eterinius aliejus ar kt.). Tuomet pakvėpuokite iš dubenio kylančiais vandens garais. Jei pajusite bet kokį dirginimą ar diskomfortą, kvėpavimą garais nutraukite. Kvėpavimas garais naudojant eterinius aliejus gali padėti gydant peršalimo ligas, gripą ir kt.

Oro gaiviklis

Eteriniai aliejai gali tapti ir labai puikiais oro gaivikliais. Principas yra lygiai toks pats kaip ir jau minėto kvėpavimo garais. Tik šiuo atveju garais nereikėtų kvėpuoti tiesiogiai. Tereikia į vandenį įlašinti iki 10 eterinio aliejaus lašų ir dubenį pastatyti norimoje patalpoje. Eterinio aliejaus lašų kiekis taip pat priklauso ir nuo pasirinkto aliejaus bei jūsų jautrumo.

Buičiai

Eterinius aliejus taip pat galite naudoti ir sprendžiant įvairius buitinius klausimus. Pavyzdžiui, keletą eterinio aliejaus lašų galite įlašinti į šiukšlių dėžę, skalbimo mašiną, vakuuminį siurblio filtrą ar kt. Yra daugybė vietų mūsų namuose, kuriose galima pasitelkti vieną ar kitą jums patinkantį eterinį aliejų.

Kovai su vabzdžiais

Tai ypač aktualu šiltuoju metų laiku, kuomet jaučiamas vabzdžių suaktyvėjimas. Tokie pasirinkimai kaip citrinžolių, levandų ar pipirmėčių eteriniai aliejai gali tapti labai efektyviomis natūraliomis priemonėmis, padedančiomis kovoti su vabzdžiais. Suvilgykite keliais eterinio aliejaus lašais vatos gumulėlius ir padėkite juos šalia durų, langų ar kitų vietų, pro kurias į jūsų namus galėtų patekti vabzdžiai. Taip pat jums alergijos nekeliančiais eteriniais aliejais galite patepti ir odą.

Aromaterapinis masažas

Įlašinkite iki 20 lašų pasirinkto eterinio aliejaus į bazinį aliejų (pvz., migdolų) ir masažiniais judesiais įtrinkite į odą. Žinoma, reikėtų saugoti akis ir intymias zonas. Be to, kaip jau supratote, nepraskiesto eterinio aliejaus nereikėtų naudoti masažuojant. Kaip bebūtų, prieš pasitelkiant vieną ar kitą eterinį aliejų, pasidomėkite ar jis gali būti tinkamas masažui, o tam, kad išvengtumėte bet kokių galimų nepatogumų, prieš tai labai nedidelį jo kiekį užlašinkite ant odos ir luktelėję įsitikinkite ar jis jums nekelia alergijos.

LinkedIn