Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikiai turi keletą svarbių poreikių: maistas, gėrimas, čiulpimas, miegas, buvimas ant rankų, žaidimas ir bendravimas. Daugeliu atvejų elgesį sąlygoja tam tikri veiksniai, kurie turi įtakos vystymuisi pirmaisiais gyvenimo metais. Kūdikiams bendravimo reikia ne ką mažiau nei maisto, taip pat svarbu stimuliuoti kūdikio jutimus, kadangi vos tik gimęs vaikas atsiduria pasaulyje, pilname naujų vaizdų, garsų ir jausmų. Stimuliuodami jo pojūčius, padėsite kūdikiui sužinoti apie naują aplinką ir leisite joje pasijusti jaukiau.

Norint stimuliuoti kūdikio klausą, žvanginkite barškutį už kūdikio galvytės arba vienoje jos pusėje, taip skatinsite mažylį suktis į tą pusę. Bandykite pakviesti kūdikį iš įvairių vietų, keiskite balso intensyvumą. Svarbu nepamiršti, kad kūdikis įsimena garsus, kuriuos dažnai girdėjo būdamas gimdoje. Muzika, kurios klausėtės besilaukdama mažylio, gali jį raminti. Kūdikių dėmesį traukia judantys objektai, todėl žaisdami su mažyliu judinkite žaisliuką pirmyn ir atgal. Retkarčiais keiskite paveiksliukus virš jo lovytės. Kūdikis iš karto pastebės, kad jie bus kitokie nei jau susiformavę jo atmintyje.

Rūpinimasis ir glostymas kūdikiui ne tik malonus, bet ir suteikia emocinio komforto bei saugumo jausmą. Maudynės ir masažas užtikrina normalią kūno temperatūrą ir kraujo cirkuliaciją, išlaikant audinio atsparumą. Kūdikio odelė visada turi būti sausa ir šilta. Stebėkite mažylį, kad dėl drėgmės stokos, temperatūros kaitos ar trinties su drabužiais oda netrūkinėtų.

Prisilietimo pojūtis gali būti stimuliuojamas kūdikį masažuojant. Tai sumažina streso hormonų kiekį, stiprina imuninę sistemą, pagerina kvėpavimą, virškinimą. Masažas taip pat gali padėti neramiems kūdikiams užmigti ir sumažinti pilvo dieglius. Suteik kūdikiui galimybę tyrinėti skirtingus daiktus. Kaip ir bendravimas, taip ir maistas kūdikiui yra labai svarbus, tad daugiau apie kūdikių maitinimo subtilybes gali paskaityti:

http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/sekmingo-zindymo-pagrindai/115/item

LinkedIn