Negalima nesutikti, kad kiekvieni tėveliai savo vaikus augina labai skirtingai. Tai lemia daugybė skirtingų veiksnių. Visų pirma, didžiausią įtaką vienokiems ar kitokiems sprendimams turi tėvelių požiūris ne tik į pačią vaiko priežiūrą, bet ir į savo asmeninį gyvenimą. Taip pat didelę įtaką turi ir tėvelių aplinka, t.y. žmonės, kurie siūlo savo pagalbą ir patarimus. Be abejo, negalima pamiršti, kad taipogi tėvelių pasirinkimus vaikų priežiūros atžvilgiu gali lemti ir įvairi informacinė medžiaga, randama literatūroje ir internete. Kaip bebūtų, natūralu, kad visa tai formuoja ir tėvelių nuomonę bei įtakoja tam tikrų sprendimų priėmimą. Tačiau vėlgi, jei vaikas yra laimingas ir saugus, tuomet sprendimai, kuriuos jūs priimate, yra teisingi ir tokiu atveju niekas negali pasakyti, kad jūsų pasirinkimai yra netinkami ir prasti. Trumpiau tariant, į visą tai galima žvelgti labai subjektyviai, tačiau būtina susitelkti į du pagrindinius veiksnius, kurie jau buvo paminėti – vaiko saugumą ir laimę.

Apsauginiai varteliaiTaigi, jei jūs auginate savo pirmagimį, be jokios abejonės jums kyla kur kas daugiau klausimų ir neaiškumų nei tiems tėveliams, kurie augina jau ne pirmą vaikelį. Kita vertus, tokį etapą praeina kiekvieni tėveliai, todėl jokiu būdu nereikėtų pulti į paniką ir neviltį, jei jums nepavyksta tam tikrų užduočių įgyvendinti labai paprastai ir sklandžiai. Patirtis įgyjama su laiku, todėl nesikrimskite dėl to, ką darote pirmąjį kartą.

Be abejo, jei kalbėtume apie tokius veiksnius kaip vaikelio saugumas, pasirinkimai yra pakankamai aiškūs ir konkretūs. Turbūt kiekvieni tėveliai puikiai žino, kad vaikelį automobilyje reikėtų vežti saugioje automobilinėje kėdutėje. Lygiai taip pat kiekvienas neabejotinai žino, kad vaikelio jokiu būdu negalima guldyti ant lovos krašto. Ir tai yra tiesiog baziniai bei elementarūs saugumo elementai, kurie yra savaime suprantami. Tačiau taipogi mes turime ir daugiau pasirinkimų, galinčių padėti užtikrinti dar didesnį mūsų vaikų saugumą. Vienas iš jų gali būti apsauginiai varteliai, apsaugos ant aštrių kampų ir durelių rankenų bei kt. Tokios papildomos saugumo priemonės leidžia vaikelį auginti kur kas saugesnėje aplinkoje, pernelyg jo nesuvaržant ir leidžiant laisvai bei saugiai pažinti jį supantį pasaulį.

LinkedIn