Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kiekvienas, kurį domina darbas užsieny, susiduria su tam tikru iššūkiu, kuis, jei laiku nepriimamas tam tikras sprendimas, virsta tikrų tikriausiu galvos skausmu. Tai – klausimas, ką daryti – rinktis įdarbinimo paslaugas ar veikti patiems. Tačiau bene svarbiausias dalykas yra ta, kad ir vienas, ir kita pasirinkimas gali būti geri viskas priklauso nuo jūsų pačių. Šį katą įvardinime atvejus, kuomet darbas užsienyje gali  būti organizuojamas savarankiškai arba kreipiantis į įdarbinimo agentūras.

Kada verta veikti savarankiškai?

Pirmiausia įvardinsime kelis atvejus, kuomet susidomėjus darbu užsienyje iš tiesų verta veikti savarankiškai. Visų pirma, tai – atvejis, kuomet pasirinktoje šalyje (ar net konkrečiame mieste), gyvena jūsų draugai, pažįstami ar šeimos nariai, kurie galėtų padėti jums šiuo klausimu (na, ar bet kuriuo kitu – pavyzdžiui, padėti susirasti būstą). Dar vienas atvejis, kuomet verta ne kitų pagalbą rinktis, o veikti savarankiškai, tai – atvejis,  kuomet jūs jau esate buvęs tame mieste ar regione. Jei darbas užsienyje jums jau padovanojo sklandžią ir gerą patirtį, tai sekantį kartą galite pabandyti atsisakyti įdarbinimo profesionalų paslaugų ir pabandyti šį iššūkį įveikti savarankiškai.

Kada verta kreipti į įdarbinimo agentūras?

Na, o dabar pats metas įvardinti ir keletą atvejų, kuomet geresniu pasirinkimu taps įdarbinimo agentūrų paslaugomis. Vienas iš jų – kada nors praeityje bandėte darbą užsienyje susirasti bei įsikurti savarankiškai, tačiau teko nusivilti ir turėti daug karčios patirties. Jei tai – ne kažkur spaudoje perskaitytas scenarijus, o  – jūsų asmeninio gyvenimo dalis, tokiu atveju, pats metas suprasti, kad tikrai neverta daugiau rizikuoti, nes ir vėl galite užminti ant to paties grėblio. Taigi, negaiškite nei savo laiko, nei savo pinigų, o iš karto kreiptis į profesionalus. Jei darbas užsienyje jus sudomino pirmą kartą, tokiu atveju taip verta kreiptis į profesionalus. Neturint išvykimo patirties, teks susidurti su daugybe įvairių klausimų bei keblumų, kurie pareikalaus jūsų laiko ir energijos ir  net juos išsprendus dar nebus jokio garantijos, jog jums pasiseks. Taigi, kur kas naudingiau iš karto rinktis įdarbinimo agentūrų paslaugas.