Artėja vasara, kai itin daug žmonių sutraukia pajūris. Todėl šiuo metu pastebimas išaugęs naujai kuriamų įmonių skaičius Klaipėdoje ir jos regione. Į ką atkreipti dėmesį kuriant įmonę tiek pajūryje, tiek kitose Lietuvos vietose ir nuo ko pradėti, kad įmonė klestėtų ilgai ir sėkmingai?

Įmonės steigimas yra labai rimtas ir atsakingas žingsnis ir, jei savo veiklą išmanote puikiai, puikiai mokėti ir visas specifines įmonės kūrimo žinias, dažniausiai sudėtinga. Tada pradedantieji verslininkai gali rinktis du kelius: viską daryti patiems ir sugaišti daug brangaus laiko nagrinėjant informaciją ir rizikuojant padaryti klaidų arba kreiptis pagalbos. Pagalbą suteikti gali tiek teisininkai, tiek pažįstami verslininkai, tiek verslo konsultantai. Rinktis yra iš ko, todėl reikia apsvarstyti, ar pagalbos reikia dėl kelių konkrečių klausimų, ar norite, kad visą įmonės steigimo procesą Jums atlikti padėtų kvalifikuoti specialistai.

Prieš steigiant įmonę turite žinoti keletą, atrodo, elementarių, bet labai svarbių dalykų: juridinę formą, pavadinimą, registracijos adresą. Dažniausiai sunku nuspręsti, kokią juridinę formą rinktis, todėl čia svarbu tinkamai įvertinti visų privalumus ir trūkumus bei steigimo sąlygas ir galimybes. Taip pat svarbu žinoti, kad visas įmonės steigimo procesas užtrunka nuo 5 iki 10 darbo dienų, todėl, jei esate gerai pasirengęs, turite aiškias gaires, iki vasaros spėsite sukurti verslą pajūryje.

Didelis privalumas šiandien – įmonės registracija internetu, nes ji yra ir pigesnė, ir žymiai greitesnė, tačiau ji ne visada galima. Dokumentus galima patvirtinti pas notarą arba internetu, jie turi visiškai tokią pačią teisinę galią.

Taigi, vasara artėja ir jei galvojate, kad jau per vėlu kurti įmonę pajūryje, nesijaudinkite, dar tikrai suspėsite. Tikrai suspėsite, jei esate tinkamai pasiruošęs, turite aiškų planą, pakankamai finansų ir specialistų pagalbą.

LinkedIn