Klausimas kurį labai dažnai užduoda nauji darbuotojai. Daugelis nesupranta, kokia nauda iš profesinių sąjungų. Taigi, šiandien bandysime atskleisti visus pagrindinius privalumus. Kas yra profesinė sąjunga? Tai organizacija, kurioje dirba įvairių sričių specialistai, o jų užduotis susijusios su darbuotojų darbo sąlygų gerinimu. Kaip galima įstoti į profesinę sąjungą? Įsidarbinus didelėje kompanijoje, verta sužinoti ar yra vidinė darbuotojų profesinė sąjunga. Dažnu atveju ji egzistuoja ir tapus įmonės darbuotoju, pasiūloma už atitinkamą mokestį įstoti į profesinę sąjungą. Kokia nauda iš profesinės sąjungos? Pirmiausia, tai garantija, kad jūsų darbdavys laikysis visų įstatymuose numatytų darbo sąlygų. Kiekvienas darbuotojas ne visai žino savo galimybes ir todėl dažnai dirba viršvalandžius už kuriuos nėra mokama. Dirba prastomis darbo sąlygomis. Tapus profsąjungos nariu žinosite, kad iškilus problemoms galėsite efektyviai jas išspręsti. Laiku gausite teisinę pagalbą. Aišku, kad kiekvienam darbuotojui naudinga būti profesinės sąjungos nariu, tai garantuoja geresnes darbo sąlygas. Jeigu nesate tokios sąjungos narys, tačiau susidūrėte su problemomis darbe. Visada galite kreiptis į profesines sąjungos ir žinome, kad daugelis organizacijų padės išspręsti jūsų problemas. Pagrindas laiku kreiptis pagalbos. Darbdaviai kartais naudojasi tuo, kad darbuotojai nežino savo teisių, todėl nepamirškite, kad visuomet geriau gauti tinkamą pagalbą.

Nuo ko pradėti darbo paieškas?

Labai aktualus klausimas tiek naujiems, tiek seniems darbuotojams. Niekada negali žinoti, kada reikės ieškoti naujo darbo. Taigi, nuo ko pradėti darbo paieškas? Pirmiausia, turite gerai suprasti kokio darbo norite. Paanalizuokite save. Išsiaiškinkite, kokios jūsų stipriosios savybės, kokios savybės būtų vertinamos jūsų darbe. Žinant šią informaciją, reikėtų pradėti ieškoti darbo vietos. Paruoškite gyvenimo aprašymą, dar kitaip vadinama CV. Prieš atlikdami šį darbą pasidomėkite kaip yra daromas profesionalus CV.  Kęstutis Juknis ne pirmus metus dirba profesinės sąjungos pirmininku, tad gali daug ko papasakoti apie šią darbo vietą. Taigi, ruošdami CV prisiminkite savo buvusias darbovietes ir svarbiausius aspektus paminėkite savo gyvenimo aprašyme.

Turite CV ir ką dabar daryti? Kadangi jau žinote, kokios darbo vietos ieškote, metas persikelti į darbo paieškas. Lietuvoje turime daug specializuotų darbo skelbimų svetainių. Pirmiausia naudinga patalpinti savo darbo skelbimą. Informuokite rinką, kad ieškote darbo. Antras etapas, tai darbo skelbimų peržiūra. Atsirinkite įmones, kurios jūsų manymų yra perspektyvios. Įvertinkite darbo sąlygas, atlyginimą, darbuotojų skaičių. Svarbus aspektas ar įmonės darbuotojai turi profesinę sąjungą. Jeigu nėra, reikėtų sužinoti atsiliepimus apie įmonės vykdomą veiklą.

LinkedIn