Artimo žmogaus, draugo, pažįstamo mirtis mūsų laukia kiekvieno. Kad ir ką bedarytume, kad ir kaip norėtume to išvengti – viskas jau nuspręsta. Visi mes žinome, kad anksčiau ar vėliau teks susidurti su mirtimis. Vienas sunkiausių momentų, kuomet miršta žmogus, prie, kurio buvai stipriai prisirišęs. Kam yra teko išgyventi tokią netektį tas supras apie ką kalbama. Kam neteko – viskas priešakyje. Kaip vienas žmogus pasakė „dar ne vakaras…“.       

Kaip tinkamai pasiruošti laidotuvėms?

Bene geriausias sprendimas būtų kreiptis į šios srities profesionalus. Žmones, kurie teikia tokias paslaugas. Juk susidūrus su laidotuvėmis reikės daug ką pirkti. Tradicijos kiekvienoje šalyje skiriasi, bet praktiškai visur kapinėse naudojami paminklai. Jų yra įvairiausių formų, struktūros. Paminklai gaminami iš marmuro, granito ir kitų medžiagų. Gamintojai yra tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vis dėl to geriausia rinktis vietinius gamintojus. Jie puikiai žino ko reikia tradicinėms Lietuviškoms laidotuvėms. Svarbu, kad jie puikiai žino kokie  pas mus orai, tad parinks atitinkamas medžiagas.

paminklai-2

Apie papročius…

Lietuvoje jau nuo senų laikų kiekviena svarbi diena turi tradicijas. Ar tai būtų džiugi diena, ar liūdna. Ar vestuvės ar laidotuvės. Juk tai neišvengiama. Protingi senoliai pasirūpino, kad tiek žmogaus gimimas, tiek jo išėjimas būtų atitinkamai  pagerbtas. Paminklai, antkapiai, karstai, laidotuvių vainikai… Viskas ne šiaip sau. Visi šie atributai turi prasmę. Jeigu nebūtų tradicijų, kur mes nueitume kai norėtume prisiminti, pagerbti mirusįjį. Ne veltui kapinėse yra daugybė paminklų su užrašais kas palaidotas.

paminklai

Kas po mirties?

Daugelis norėtų gauti atsakymą į šį klausimą. Kas po mirties? Kas iš tiesų mūsų laukia? Kodėl mes turime atitinkamai pasiruošti laidotuvėms? Garsūs filosofai   jau seniai nuspręndė, kad yra klausimų į kurių atsakymų nėra. Šis klausimas vienas iš tų. Juk niekas nežino kas iš tiesų bus po mirties? Naujas gyvenimas? O gal tiesiog nieko nebus? Manau, jeigu žinotume kas mūsų laukia, kitaip gyventume. Dažnai užmirštame, kad esame riboti laike. Kad kiekvieno mūsų         laukia mirtis. Tad pabaigai pabrėšime, kad kiekvienas procesas reikalauja žinių, tad geriausia visuomet kreipkitės į tos srities specialistus.